Zpět

Content is not available in english

Varujeme klienty České pošty před dalším zneužitím jména České pošty formou podvodných e-mailových zpráv (phishing), které jsou zasílány z podvodných adres, které vypadají jako adresy České pošty.

Tyto podvodné e-mailové zprávy z podvodných adres nerozesílá Česká pošta a nemá s nimi nic společného.

Tentokrát je podvodný e-mail zasílán z adresy: info@czposta.eu

Zvlášť v předvánočním období, kdy si lidé objednávají dárky z internetových obchodů by si měli dát pozor na emaily přicházející z této nové domény. Žádáme naše klienty, aby v žádném případě v e-mailu na žádné odkazy neklikali, ani na e-maily neodpovídali. Pokud tak klient učiní, je přesměrován na podvodné webové stránky a do počítače se mu může stáhnout škodlivý kód a případně může dojít i k zneužití dat klienta, včetně osobních a přístupových údajů.

Podvodné e-maily jsou psány ve formě „Informace o zásilce“, kde najde klient údaje o nedodání zásilky a upozornění na možné sankce.

Jestliže takový e-mail obdržíte, děkujeme, že jej odešlete na adresu info@cpost.cz.

Těmto formám útoku se dá velmi těžko předcházet a ke zneužití může být hackery využit jakýkoliv subjekt státní, veřejné nebo komerční sféry. Proto urychleně informujeme veřejnost, aby si na podobné e-maily lidé dávali dobrý pozor.

Česká pošta zveřejnila na svých stránkách podrobnější informaci o zneužívání jména České pošty a podvodných e-mailech. Prosíme, abyste těmto informacím věnovali pozornost.