Zpět

Pohlednice Online letí raketově vzhůru

Pohlednice Online se pevně usadila v portfoliu České pošty. Zákazníci stále více využívají možnost posílat originální fotografie v elektronické podobě tak, aby adresátům přišly jako klasický papírový pohled.

Služba funguje od roku 2015 a k poslednímu dni loňska se pomyslné počítadlo odeslaných Pohlednic Online zastavilo na úctyhodné příčce s pořadovým číslem 772 244.

Počty hovoří jasně. V roce 2015 prošlo přepravní sítí České pošty 93 523 Pohlednic Online. O rok později to bylo již 229 445. Rok 2017 pak do schránek adresátů přinesl celkem 449 276 Pohlednic Online.

Odesilatelé si mohou zvolit velikost Pohlednice ze tří formátů. Dlouhodobě nejoblíbenějším typem je A6 s 55% zvolením, následují A5 s 30 % a formát DL představuje 15 % odeslaných Pohlednic Online. Statistiky ukazují, že klienti pro předplacení služby volí nejčastěji voucher s 11 pohlednicemi.

93 % Pohlednic Online směřuje na adresu v České republice, 6 % putuje do Evropy a jedno procento se podívá za hranice kontinentu do světa.

Aplikace Pohlednice Online je ke stažení zdarma, využít lze také webové stránky. Platba probíhá buď jednorázově prostřednictvím platební karty, nebo voucherem.