Zpět

Manipulace, zastrašování a dezinformace ze strany menšinových odborů

Podle vyjádření pánů Dvorského a Pohla měla dnes mezi 17. a 19. hodinou proběhnout stávka pracovníků České pošty. Zástupci menšinových odborů vedení České pošty nepředložili požadované seznamy stávkujících, ani pracoviště, kde se měla akce konat. Výsledek dnešního dvouhodinového happeningu pánů Dvorského a Pohla definitivně odhalil pravdu o reálném rozsahu stávky.

Podle informací z provozu České pošty se aktivně stávky k 17. hodině zúčastnilo 91 zaměstnanců, a to zejména v pražských Malešicích. Tito zaměstnanci byli podporováni skupinkami cca 150 sympatizantů.

Vedení České pošty zaznamenalo reakce pracovníků, kteří měli z atmosféry, kterou vytvářeli někteří stávkující, strach, a to z toho důvodu, že byli stávkujícími nuceni k podpisům na podporu stávky. Vedení České pošty ostře odsuzuje nátlakové akce ze strany stávkujících a odmítá jakékoli formy protestů, které poškozují zaměstnance České pošty, zákazníky i samotný podnik.

Česká pošta nahradila stávkující pracovníky jinými zaměstnanci a brigádníky. V následujících dnech bude vedení České pošty vyhodnocovat škody způsobené jak samotnou stávkou, tak její přehnanou medializací ze strany menšinových odborů, které svým jednáním odrazovaly zákazníky od využívání služeb České pošty. Po tomto vyhodnocení se vedení České pošty rozhodne o dalších právních krocích.

Vedení České pošty by chtělo poděkovat všem slušným zaměstnancům, kteří se ke stávce nepřipojili a nenechali se pány Dvorským a Pohlem vmanipulovat do poškozování České pošty v jejím nejhektičtějším období roku.

Pokud našim klientům vznikly komplikace a nepříjemnosti, chtěli bychom se jim omluvit i přes to, že tyto nesnáze nezpůsobila Česká pošta.

Matyáš Vitík
tiskový mluvčí
Česká pošta, s.p.
vitik.matyas@cpost.cz