Zpět

Lidé poslali půl milionu Pohlednic Online

Česká pošta dnes ve 12:49 zaregistrovala odeslanou Pohlednici Online s pořadovým číslem 500 000.

Vrchol éry klasických papírových pohlednic je vlivem stále rozšířenější elektronické komunikace za námi. Proto jsme v roce 2015 přišli s modelem, který kombinuje klasické pohlednice a moderní technologie. Jakoukoli fotku z mobilu mohou lidé odeslat přes aplikaci Pohlednice Online a ta adresátovi přijde jako klasický papírový pohled. Tato služba vyhovuje jak mladší generaci, která klasické pohledy příliš neposílá, tak dříve narozeným, kteří třeba nemusí být tolik zběhlí v elektronických komunikacích,“ říká generální ředitel České pošty Martin Elkán.

K posílání Pohlednice Online je potřeba buď mobilní aplikace, nebo přístup k webové stránce www.pohledniceonline.cz. Mobilní aplikace je zdarma, uživatel platí pouze za zaslání jednotlivých pohlednic. Ty se pohybují od 23 korun podle velikosti a cílové destinace, ČR, Evropa, mimo Evropu. V ceně je zahrnuté zpracování pohlednice, její vytištění a doručení adresátovi.

K pohlednici je možné si na fotografii, kterou si zákazník vyfotí, přidat tematický rámeček typu Pozdrav z dovolené, Pozdrav z vody atd. Rámečky jsou vždy doplněny kresbičkami. Na rubu pohlednice v rámci textu lze volit velikost, font a barvu písma. Další výhodou jsou šablony, do kterých je možné na jednu pohlednici nahrát více fotek.

V období prázdnin je o Pohlednici Online největší zájem, kdy jsou odesílány tisíce pohlednic denně.

Pohlednice Online:

  • Start služby 2015, od 2016 rovněž webová aplikace k dispozici volně na www.pohledniceonline.cz
  • Počet odeslaných pohlednic k 12:49 ve středu 26. 7. 2017: 500 000 ks
  • Počet instalací: na platformě Android dostupné na Google Play přes 100 000 stažení mobilní aplikace, v iOS přes 18 000 stažení
  • Nejčastější zahraniční destinace, odkud jsou pohlednice odesílané: Chorvatsko, Itálie, Řecko, Slovensko 
  • Nejvíce odesílají zákazníci: ve věku 25 - 44 let, podíl muži ženy téměř identický (muži 52 %, ženy 48 %)
  • Nejoblíbenější formát pohlednice: tradiční velikost A6
  • Nejoblíbenější funkce aplikace: vkládání smajlíků tisknutelných na pohlednici, sezónní rámečky