Zpět

Česká pošta pokračuje v prevenci melanomu

Po třech letech se v sobotu 8. září konala na České poště v Jindřišské ulici v Praze akce Česká pošta spojuje – prevence proti melanomu. V mobilních ordinacích si mohli nechat zdarma vyšetřit svá mateřská znaménka nejen pošťáci a jejich blízcí, ale také široká veřejnost.

Stejně jako před třemi roky vyšetřovali kůži kromě českých lékařů i jejich zahraniční kolegové, a to díky podpoře spoluorganizátora a odborného garanta prof. Petra Arenbergera, přednosty Dermatovenerologické kliniky 3. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

V průběhu soboty bylo lékaři vyšetřeno 1 069 osob, z toho 587 pošťáků a jejich blízkých. Celkem odborníci odhalili 6 melanomů a 8 nebezpečných bazaliomů.

Akci přišel osobně podpořit také generální ředitel České pošty Roman Knap, který uvedl, že podporuje podobné akce i kvůli tomu, že téměř 40 % pošťáků pracuje v terénu, a proto Česká pošta nemůže brát problematiku onemocnění kůže na lehkou váhu. Akce se zúčastnil také Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví ČR, který v úvodu akce vyzdvihl pozitivní význam podobných akcí. Díky Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra ČR, kterou na akci zastoupil její generální ředitel David Kostka, si navíc všichni příchozí mohli nechat diagnostikovat zatížení chodidel podoskopem.

Matyáš Vitík
tiskový mluvčí
Česká pošta, s.p.
vitik.matyas@cpost.cz