Archiv Aktualit

Změny poštovních podmínek od 1. února 2015

Česká pošta mění od 1. února 2015 ceny vybraných služeb. Klienti, kteří mají zákaznickou kartu, mohou i nadále šetřit náklady na poštovní služby. Vydání zákaznické karty je zdarma a lze jej vyřídit na pobočkách České pošty nebo online přes webové stránky www.zakaznicka-karta.cz.

Celá zpráva

České známky mají opět světové ocenění

Ve španělském Madridu byly vyhlášeny nejlepší známky světa. Nejkrásnější poštovní aršík zobrazuje Cyrila a Metoděje, za inovativní přístup získala ocenění také známka s Franzem Kafkou. Obě pocházejí z České republiky. Aršík se věrozvěsty přitom získal ocenění již v říjnu – prestižní Cenu Archanděla Gabriela v italském Legnagu u Verony.

Celá zpráva

Otevřené pošty a hodiny pro veřejnost o svátcích

Informace o tom, jak budou otevřeny pošty a jaké budou hodiny pro veřejnost o svátcích 24. 12. – 26. 12., 31. 12. a 1. 1. 2015.

Celá zpráva

Rekordní prodeje cimrmanovské známky

Zákazníci České pošty si od 26. listopadu za tři dny koupili téměř jednu třetinu celkového nákladu první kruhové známky historii. Jen na Hlavní poště v Praze se od uvedení vlastní známky do konce listopadu prodalo 33 tisíc kusů známek typu A v celkové hodnotě 429 tisíc korun, známky určené pro zahraničí byly prodány v počtu 11 tisíc kusů za 330 tisíc korun.

Celá zpráva

Vylepšené vyhledávání datových schránek

Ministerstvo vnitra a Česká pošta, jakožto správce a provozovatel Informačního systému datových schránek (ISDS), se neustále snaží vycházet vstříc požadavkům a přáním uživatelů datových schránek. Nyní představujeme další vylepšení, které zvýší komfort a urychlí práci při využívání datových schránek.

Celá zpráva