Archiv Aktualit

Česká pošta odbavuje vánoční provoz i z mošnovského areálu

Největší investice České pošty v její moderní historii – multimodální hub v Mošnově – pomáhá v předvánočním čase se zpracováním zásilek. Odebírá část zátěže z Olomouce, Ostravy, Brna i jiných měst v rámci celé České republiky. Za poslední dva týdny je denní průměr podaných zásilek v pracovních dnech v Mošnově 47 192 a v celé republice 341 035 kusů zásilek. Areál svůj rekordní počet zpracovaných zásilek zaznamenal 19. 12. 2022. Konkrétně se jednalo o 71 242 balíků.

Celá zpráva

O vánočních svátcích budou pošty zavřené

Pobočky České pošty budou v sobotu, neděli a v pondělí 24.-26. 12. 2022 uzavřené. V sobotu 31. 12. 2022 budou otevřeny pošty se sobotním provozem pouze v dopoledních hodinách.

Celá zpráva

Devětadvacátým rokem působí Ježíškova pošta na Božím Daru

Několik příležitostných poštovních razítek patří už neodmyslitelně k předvánočnímu, vánočnímu a novoročnímu období. Mezi ty nejznámější se řadí Ježíškova pošta na Božím Daru. Neméně oblíbená jsou razítka s motivem Betlémského světla, která se oráží hned ve třech městech – v Praze, Brně a v Olomouci a konečně razítko s textem PF 2023 bude k dispozici na Pražském hradě

Celá zpráva

Zaslat.cz posiluje před vánoční sezónou integrací 5 500 výdejních míst Balíkovny

Platforma Zaslat.cz integrací Balíkovny rozšiřuje svou síť o dalších téměř 6000 výdejních míst a posiluje tak před nejsilnější částí roku - vánoční sezónou. Dohromady má Zaslat.cz více jak 6,5 tisíc sběrných a výdejních míst. Přibližuje se tak svému cíli poskytnout zákazníkům nejširší síť výdejních míst v ČR a nabídnout jednoduchou cestu poslat balík odkudkoli a jakkoliv.

Celá zpráva

Letošní rozhodný den České pošty je 21. prosince

Aby dárky pod stromeček dorazily včas, stanovila Česká pošta rozhodný den na 21. prosince. Pokud do tohoto data obdrží všechny druhy balíkových zásilek do přepravy, zaručuje jejich dodání do Štědrého dne.

Celá zpráva