Back

Školicí centra České pošty pomáhají válečným uprchlíkům z Ukrajiny

Česká pošta nabídla prostřednictvím Ministerstva vnitra svá školicí a rekreační zařízení k ubytování ukrajinských uprchlíků, kteří jsou zasaženi válečnou agresí ve své zemi. Konkrétně se jedná o rekreační a školicí zařízení Moravec na Vysočině, o středisko Vítkov-Podhradí v Moravskoslezském kraji a o rekreační zařízení Rožmberk nad Vltavou v Jihočeském kraji.

V současné chvíli je v zařízení Moravec plně využito 59 lůžek. K dispozici je tu ještě dalších 78 volných míst v dřevěných chatkách, které mohou být využívány během jarních a letních měsíců. V rekreačním středisku Vítkov-Podhradí je nyní obsazeno 41 míst z celkem 45. V zařízení v Rožmberku nad Vltavou je k dispozici celkem 100 míst a nyní jsou již všechna obsazena.

Česká pošta od 1. března nabízí odeslání Standardního balíku na konkrétní adresu na Ukrajinu zdarma. Od začátku akce lidé poslali tímto způsobem celkem 626 balíků.

Česká pošta zapůjčila Českým drahám sedm svých nákladních vagonů. Ty se mohou zapojit do vlaků, které zajišťují spojení s Ukrajinou.

 

PODCAST:

10. 3. 2022 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 536kB)