Postcrossing

Katalogové číslo 0859
Typ známky Výplatní písmenová poštovní známka
Datum vydání 02.09.2015
Cena/nominále 39,00 Kč
Tiskové listy á 40 ks známek
Rozměr v mm 23 x 30
Výtvarný návrh Maria Nogueira
Stav skladem
Přejít do eShopu

Námět

Koloběh celosvětové výměny pohlednic, tzv. Postcrossing. Známka s tímto motivem je v pořadí sedmá, kterou vydavatelé poštovních známek tomuto staronovému fenoménu věnují.

Cílem projektu je umožnit lidem, aby dostávali pohlednice z celého světa, a to zadarmo. Tedy, skoro zadarmo! Hlavním principem je: pošlete-li pohlednici, dostanete nejméně jednu na oplátku, od náhodného postcrossera, kdekoli na světě.

Proč? Protože, stejně jako autoři tohoto projektu, lidi rádi dostávají opravdovou poštu. Překvapení, když dostanete pohlednice z různých částí světa (o kterých jste možná nikdy ani neslyšeli), může proměnit Vaši poštovní schránku ve schránku plnou překvapení – a komu by se to nelíbilo?

V prvním kroku si vyžádáte adresu jiného uživatele, kterému musíte poslat pohlednici. E-mailem dostanete uživatelovu adresu a identifikační kód pohlednice (např. CZ-010101). Tento kód (ID) je jedinečný pro každou pohlednici v systému. Pod tímto kódem ji adresát zaregistruje, a Vaše adresa potom bude na řadě, až si další uživatel vyžádá adresu, na kterou pošle pohlednici. Zpočátku můžete odeslat maximálně 5 pohlednic najednou. Ve chvíli, kdy některý z adresátů zaregistruje Vaši pohlednici, můžete poslat další a jejich počet časem roste.

Způsob tisku

plnobarevný ofset, tisk: PTC Praha, a.s.

Poznámka

Nominále je zastoupeno  písmenem „E“, které odpovídá ceně pro prioritní obyčejné zásilky do 50 g do evropských zemí, dle ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění