Bezpečný klíč

Co je Bezpečný klíč k datové schránce?

Bezpečný klíč k datové schránce je nový produkt České pošty, prioritně určený pro uživatele datových schránek* umožňující zajistit vyšší stupeň bezpečnosti při přistupování k datovým schránkám nebo dokumenty v elektronické podobě (datové zprávy) opatřit zaručeným elektronickým podpisem.

Výhody (bonus):

Balíček: cenové zvýhodnění, 100% garance kompatibility a funkčnosti v IS DS. 

Token: záruka bezpečného uložení soukromých klíčů – nelze exportovat, při ztrátě je soukromý klíč chráněn PINem a PUKem, při několikanásobném neúspěšném zadání PINu se token zablokuje, ale lze jej ještě odblokovat pomocí PUKu. Při několikanásobném neúspěšném zadání PUKu se token definitivně zablokuje a již nelze odblokovat – musí se inicializovat, tj. dojde k veškeré ztrátě dat na tokenu. 

Komerční certifikát: Bezpečnější forma autentizace než jméno-heslo.

Kvalifikovaný certifikát: opatření elektronické komunikace zaručeným elektronickým podpisem.

Tuto problematiku příliš neznám co je to USB token?

USB token je miniaturní zařízení, připomínající USB paměť, který slouží k bezpečnému uložení soukromého klíče a certifikátu. Bezpečným způsobem rozumíme skutečnost, že k uloženému soukromému klíči se nemůže dostat jiná osoba, než jeho uživatel, který je vybaven příslušným software pro komunikaci s tokenem a znalostí speciálního kódu (PINu), pomocí nějž k soukromému klíči, uloženém na tokenu přistupuje. Toto zařízení rovněž zajišťuje, že soukromý klíč nemůže být z tokenu zkopírován ani v případě, že jej vlastník ztratí, a není jej ani možné získat z počítače, z nějž se uživatel hlásí do systému. Kombinace USB tokenu a certifikátu bezesporu představuje jeden z nejbezpečnějších způsobů autorizace a autentifikace.

nahoru

Co Vám Bezpečný klíč k datové schránce nabízí?

Zakoupením tohoto produktu získáte akční balíček obsahující komerční a kvalifikovaný certifikát vydané certifikační autoritou PostSignum (CA PostSignum) a zároveň USB token iKey 4000 včetně obslužného software pro bezpečné uložení soukromých klíčů a certifikátů. Abychom plně uspokojili potřeby nových i stávajících zákazníků České pošty, nabízíme produkt ve třech variantách:

Bezpečný klíč k datové schránce KOMPLET

Tento produkt je určen pro zákazníky, kteří chtějí zvýšit bezpečnost přístupu ke svým datovým schránkám a zároveň chtějí svou elektronickou komunikaci opatřit zaručeným elektronickým podpisem. Balíček obsahuje USB token iKey 4000, obslužný SW, osobní kvalifikovaný a komerční certifikát od CA PostSignum.

Bezpečný klíč k datové schránce – přístupový

Tento produkt je určen pro nové zákazníky, kteří chtějí pouze zvýšit bezpečnost přístupu ke svým datovým schránkám nebo pro zákazníky, kteří jsou již majiteli kvalifikovaného certifikátu. Balíček obsahuje USB token iKey 4000, obslužný SW, osobní komerční certifikát od CA PostSignum.

Bezpečný klíč k datové schránce - podpisový

Tento produkt je určen pro nové zákazníky, kteří jsou již majiteli komerčního certifikátu a chtějí v rámci akčního balíčku získat kvalifikovaný certifikát a USB token pro bezpečné uložení soukromých klíčů a certifikátů. Balíček obsahuje USB token iKey 4000, obslužný SW, osobní kvalifikovaný certifikát od CA PostSignum.

nahoru

Jak mohu Bezpečný klíč k datové schránce získat?


Produkt Bezpečný klíč k datové schránce můžete získat:

  • objednáním balíčku prostřednictvím elektronického objednávkového systému na webových stránkách www.postsignum.cz a nechat si produkt poslat na vaši adresu,
  • u našeho obchodního zástupce.