Balík Komplet

Vše komplet v ceně – od zabalení až po dodání!

Zavedli jsme pro vás bezpečné doručení zásilek!

Nyní můžete většinu balíků převzít od doručovatele bezkontaktně, díky kódu z SMS nebo e-mailu.

 

Balík Komplet logo - Česká pošta

 

 

Balík Komplet obal (krabice) - Česká pošta

 

Česká pošta - výběr na kód - ilustrační foto

Jak poslat Balík Komplet?

Jednoduše! Vstupte do aplikace, opište kód ze zakoupeného balíku a vyplňte podací data. Vyberte si vyzvednutí z vaší adresy nebo vypište údaje pro podání na poště, kde už pak nebudete potřebovat podací lístek a balík jen odevzdáte u přepážky. V krajských městech navíc zvolíte dopolední či odpolední doručení.

 

                                                                   Vstup do aplikace Balík Komplet - Česká pošta

 

      Návod Balík Komplet - Česká pošta

nahoru

Balík Komplet ve zkratce

Balík Komplet je moderní předplacená balíková služba, která vám poskytne vše potřebné pro odeslání zásilky. V ceně služby je zahrnuto poštovné, praktický obal s fixační vložkou k uchycení předmětů uvnitř krabice, vyzvednutí zásilky u vás doma nebo v kanceláři a její doručení kamkoli v ČR obvykle do druhého dne. Zásilka je také pojištěna.

 • Za jednu cenu vše od zabalení až po doručení
 • Praktický obal s chytrým řešením pro fixaci obsahu
 • Podání v online aplikaci  bez vypisování podacích lístků
 • Odvoz z domova nebo přednostní podání zásilky na vybraných poštách
 • Odeslání čehokoli, co se do obalu vejde až do hmotnosti 7 kg pro velikost S a 10 kg pro velikost M
 • Odpovědnost za zásilku do 50.000 Kč
 • Doručení obvykle následující pracovní den
 • Možnost bezkontaktního převzetí na kód od doručovatele
 • Díky kódu snadno převezmete i na poště vy, nebo vámi pověřená osoba, které předáte kód

nahoru

Kde Balík Komplet pořídíte?

Balík Komplet můžete zakoupit v prodejnách PostShop na poštách nebo online na www.postshop.cz. Zároveň je možné Balík Komplet objednat ve webové aplikaci při objednávání Odvozu.  Takto objednané obaly vám doručovatel doveze v rámci Odvozu vaší zásilky.

 

nahoru

Jak to funguje?

 • Praktický obal Balíku Komplet velmi snadno složíte a obsah zásilky bezpečně upevníte díky fixační vložce. Sejmete ochranný proužek lepicí pásky a zásilku spolehlivě uzavřete.
 • Podací data k zásilce vyplníte pohodlně v online aplikaci. Není potřeba vypisovat ani tisknout podací lístek.  Při podání zásilky můžete pro adresáta v krajském městě vybrat doplňkovou službu časového pásma doručení mezi 8-14 hod. nebo mezi 13-19 hod.
 • Vaši zásilku vyzvedneme na libovolné adrese v České republice nebo přednostně odbavíme na pobočce. Na vybraných pobočkách při osobním podání stačí stisknout tlačítko Balík Komplet-odeslání na vyvolávacím systému a následně budete v co nejkratší době vyzváni k přepážce.
 • Zásilku doručíme obvykle následující pracovní den na jakoukoli adresu v ČR. Průběh doručení můžete sledovat v aplikaci Sledování zásilek Track&Trace.
 • Pokud chcete, abychom adresáta o příchodu balíku předem elektronicky informovali, předejte nám na něj kontaktní údaje - mobilní telefon nebo e-mail.
Návod na složení a odeslání Balíku Komplet - Česká pošta
 • Pokud odesílatel uvede kontaktní údaje adresáta (telefon, e-mail), zašleme mu u většiny zásilek kód pro bezkontaktní převzetí balíku od doručovatele.
 • Ve všední dny doručujeme mezi 8:00-16:00 hodinou. V lokalitách krajských měst doručujeme v časových pásmech 8-14 hod a 13 -19hod. Před doručením balíku zašleme SMS nebo e-mail s předpokládaným termínem doručení. Datum a čas doručení si adresát přizpůsobit v aplikaci Změna doručení online.
 • Pokud adresáta nezastihneme na uvedené adrese a pokus o doručení není úspěšný, balík uložíme na nejbližší ukládací poště. Informaci o uložení a možnostech vyzvednutí balíku zašleme rovněž prostřednictvím SMS nebo e-mailu. Výzvu k vyzvednutí zásilky adresát také nalezne ve své poštovní schránce.
 • V případě uložení zásilky na poště je možné balík vyzvednout bez nutnosti prokazovat totožnost. Stačí předložit kód pro vyzvednutí, který adresát nalezne v SMS nebo e-mailovém avízu o uložení.  Zásilku tak může vyzvednout i třetí osoba.
 • Nově rozšiřujeme Balíkovny i mimo pošty. Na tato výdejní místa  si můžete Balík Komplet nechat přesměrovat pomocí aplikace Změna doručení online. Podmínkou pro možnost přesměrování a jeho převzetí je výdej balíku na kód.

nahoru

Praktické tipy

Chcete mít možnost převzít zásilku bezkontaktně?
Předejte odesílateli vaše kontaktní údaje, objednejte si zásilku bez dobírky a od většiny balíkových doručovatelů, dle jejich technických možností, můžete vyzvednout balík bezkontaktně.

Chcete, aby byl adresát balíku o jeho příchodu předem informován?
Abychom mohli adresáta elektronicky informovat, je nutné, aby odesílatel balíku uvedl správné kontaktní údaje. Adresáta pak můžeme zkontaktovat SMS nebo e-mailem a zvýšit tak pravděpodobnost, že mu balík doručíme hned na první pokus.

Nezastihli jsme vás? Můžeme přijít znovu!
Pokud vás nezastihneme, může se s námi dohodnout na opětovném doručení v jiném termínu, který vám bude lépe vyhovovat.

Mějte přehled o cestě vašeho balíku!
Využijte službu Sledování zásilek Track&Trace na internetových stránkách České pošty. Balík neustále monitorujeme od jeho podání až po dodání. Vy máte stejnou možnost!

Nezastihli jsme vašeho adresáta, protože byl na dovolené?
Adresát si může jednoduše prodloužit úložní dobu na poště ze standardních 7 na 15 dní nebo jako odesílatel můžete sám prodloužením úložní doby na 15 dní zvýšit pravděpodobnost, že si adresát balík vyzvedne.

nahoru

Detailní parametry služby

Parametr Popis
Velikostní kategorie S, M
Doporučená hmotnost vel. S do 7 kg, vel. M do 10 kg
Vnější rozměry vel. S 35 x 22,5 x 14 cm, vel. M 45 x 35 x 20 cm
Podání prostřednictvím aplikace Odvozy nebo na jakékoliv poště
Dodání obvykle následující pracovní den po podání
Sledování zásilky prostřednictvím aplikace Track&Trace na webu nebo v Mobilní aplikaci PostaOnline.cz
Odpovědnost za zásilku do výše 50 000 Kč
Způsob úhrady ceny předplacená služba

Ceník

Velikostní kategorie (nejdelší strana do)

Cena v Kč (bez DPH)

Cena v Kč (s DPH)

S (35 cm), doporučená váha 7 kg

131,40

159,00

M (50 cm), doporučená váha 10 kg

156,20

189,00

Doplňkové služby v základní ceně: Elektronické oznámení odesílateli, Elektronické oznámení adresátovi, volba služby „Doručit mezi 8 – 14 hod.“ nebo „Doručit mezi 13 – 19 hod.“ Jiné doplňkové služby nelze ke službě Balík Komplet objednat.

Sdělení o doprodeji: S ohledem na změnu velikostních kategorií může na vybraných provozovnách do vyprodání zásob souběžně probíhat prodej Balíku Komplet velikostní kategorie M o rozměrech 355 x 230 x 140 mm, doporučená váha 7 kg, za cenu 149,00 Kč s DPH (123,14 Kč bez DPH)

Odesílatel může zvolit doplňkové služby, které jsou zahrnuty v ceně:

 • Elektronické oznámení odesílateli - odesílatel je informován o dodání zásilky příjemci, ev. i další skutečnosti týkající se dodání zásilky, případně i o vrácení nevyzvednuté zásilky zpět odesílateli.
 • Elektronické oznámení adresátovi - v případě, že odesílatel uvede kontaktní údaje adresáta, Česká pošta zašle na uvedený kontakt krátkou textovou zprávu nebo elektronickou zprávu o stavu zásilky jako např. podání zásilky nebo termínu pokusu o doručení.
 • Časová pásma pro doručení – v případě, že zásilka směřuje do krajského města, může odesílatel požádat o doručení zásilky adresátovi ve vybraném časovém pásmu mezi 8-14hod nebo mezi 13-19hod.

nahoru

Reklamace zásilky

V Balíku Komplet můžete odeslat vše, co se do něj vejde. S ohledem na nosnost kartonového obalu ovšem doporučujeme neodesílat v něm obsah těžší než 7 kg pro velikost S a 10 kg pro velikost M. Pokud dojde u zásilky těžší než výše uvedený hmotnostní limit k poškození z důvodu, že obal nevydržel, Česká pošta za tuto škodu neodpovídá. Pokud adresát po převzetí zásilky do stanoveného hmotnostního limitu dodatečně zjistí, že obsah je poškozen, případně že došlo k úbytku obsahu, může uplatnit reklamaci na kterékoliv poště. Reklamační řízení je možné zahájit nejpozději do dvou pracovních dnů po dni převzetí zásilky. Zásilku je nutno předložit v takovém stavu, v jakém byla dodána, tzn. včetně vnějšího i vnitřního balení. Adresát má také možnost tento stav hodnověrně doložit jiným způsobem.

nahoru

Ke stažení

Kompletní ceník (pdf, 985kB)

PL – produktový list (pdf, 330kB)

Návod na složení a odeslání Balíku Komplet pro velikost S (pdf, 1MB) 

Návod na složení a odeslání Balíku Komplet pro velikost M (pdf, 1MB)