Zpět

Balíkovna zahájila plný provoz svého třídicího centra v Mošnově

Logistické služby Balíkovny se posunuly na vyšší úroveň. V třídicím centru v Mošnově byl dnes do ostrého provozu uveden nový balíkový stroj, který je schopen automatizovaně vytřídit až 13 000 balíků za hodinu. Na ploše bezmála 30 tisíc m2 je možné denně třídit až 300 000 balíků. Kapacita skladování je až 1 000 ks paletových míst. Celkem v centru pracují tři stovky zaměstnanců.

Balíkovna patří s tržním podílem téměř 30 % mezi lídry logistického trhu v České republice a provozuje celý řetězec zpracování balíkových zásilek od převzetí od odesílatele až po doručení adresátovi. Balíky třídí v 8 třídicích centrech v celé republice a pak připravuje k distribuci na 58 depech, odkud je klientům vozí balíkoví doručovatelé. Klienti si balíky mohou také vyzvednout na některém z 8 400 výdejních míst. Třídicí centrum v Mošnově je největším centrem pro Moravu a Slezsko; třídicí centrum v Malešicích největším pro Čechy. Balíkovna očekává, že v letošním roce vytřídí v Mošnově díky navýšené kapacitě až 20 milionů balíkových zásilek. Za celý loňský rok Balíkovna doručila klientům více než 57 milionů balíkových zásilek.

„Zahájením plného provozu třídicího centra v Mošnově můžeme našim klientům nabídnout rychlejší a kvalitnější služby. Díky strategické poloze Mošnova a napojení logistického areálu na železniční i leteckou dopravu se Balíkovně otevírá možnost prohloubení spolupráce s obchodními partnery v Polsku a na Slovensku, a rovněž možnost rychlejšího zpracování velkých objemů zahraničních zásilek z Asie,“ říká ředitel Balíkovny Lukáš Rampas.

I v letošním roce bude Balíkovna pokračovat v expanzi své distribuční sítě a dále zvyšovat zákaznický komfort, například novými funkcionalitami ve své mobilní aplikaci nebo novými produkty. Již dnes hodnotí služby Balíkovny pozitivně 91 % jejich klientů a 71 % by ji dále doporučilo svým známým. Na zajištění logistických služeb se bude podílet přes 5 000 zaměstnanců Balíkovny. 

V rámci probíhající transformace by se měla Balíkovna oddělit od České pošty k 1. 1. 2025.

„Cílem transformace České pošty je oddělení veřejnoprávních služeb od těch komerčních, tedy balíkových a logistických. Naším záměrem je, aby byly od příštího roku součástí samostatné Balíkovny. Areál v Mošnově ji dává nové možnosti a posiluje její pozici na trhu přepravních a doručovatelských společností. A přidanou hodnotu toto logistické centrum přinese i celému regionu, kdy podpoří zaměstnanost místních občanů,“ říká generální ředitel České pošty Miroslav Štěpán.

PODCAST

11. 3. 2024 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 297kB)